28

بررسی نقشه ­های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر نفوذ ناوه سطوح میانی جو مستقر بر روی دریای مدیترانه از روز جمعه 96/10/29  به منطقه و تأثیر آن بر استان تا اواخر وقت روز شنبه می باشد. لذا از بعدازظهر فردا جمعه 96/10/29  بارش برف و باران به تدریج از مناطق غربی استان آغاز شده و تا اواخر وقت جمعه اغلب مناطق واقع در نیمه غربی استان را شامل می­شود. روز شنبه بارش ها فراگیرتر بوده ولی میزان بارش ها نسبت به روز جمعه کاهش خواهد یافت. انتظار می رود عمده فعالیت این سامانه طی  روز جمعه 96/10/29و در مناطق غربی استان، به خصوص شهرستان­های ماه­نشان و ایجرود باشد. به دلیل همراهی وزش باد شدید(40 تا 70 کیلومتر بر ساعت) با فعالیت این سامانه، کولاک برف در ارتفاعات و مناطق بادگیر استان دور از انتظار نمی باشد. اواخر وقت شنبه با پایان یافتن فعالیت سامانه دمای هوا با کاهش 4 تا 6 درجه همراه شده و باعث وقوع یخبندان در برخی مناطق استان خواهد شد.

هشدارهای کاربردی:

توصیه­ های هواشناسی جاده ای و سفر های برون شهری: به سبب بارش برف و باران و افت دما و احتمال کولاک برف، لغزندگی و یخبندان معابر،کاهش دید افقی ، اختلال در تردد و افزایش احتمال تصافات جاده ای دور از انتظار نمی باشد.

توصیه­ های مدیریت شهری: به سبب فعالیت عمده سامانه در طی جمعه شب و اوایل وقت شنبه نسبت به پاکسازی و ایمن سازی به موقع معابر به جهت جلوگیری از اختلال در تردد اقدام گردد.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.