05

بررسی نقشه­ های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر نفوذ ناوه فعال سطوح میانی جو مستقر بر روی دریای مدیترانه و دریای  سیاه از اواخر وقت امشب پنجنشبه 96/11/05 به منطقه می باشد. این شرایط از فردا با نفوذ زبانه پرفشار سطح زمین وافزایش قابل ملاحظه شیو فشاری همراهی خواهد کرد. اثرات این سامانه به صورت بارش برف و باران، کاهش قابل ملاحظه دما از روز شنبه96/11/07(10 تا 15 درجه سلسیوس) و در برخی نقاط وزش باد شدید با سرعت 50 تا 80 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. لذا وضعیت جوی طی روزهای آینده به این شرح خواهد بود:

پنجشنبه 05/11/96: صاف تا قسمتی ابری در اواخر وقت افزایش ابر

جمعه 96/11/06: ابری همراه با بارش برف و باران به تدریج وزش باد شدید، در ارتفاعات کولاک برف

شنبه 96/11/07: ابری و مه آلود همراه با بارش برف و کاهش محسوس دما، در برخی نقاط وزش باد شدید و کولاک برف

یکشنبه 96/11/08: قسمتی ابری همراه با یخبندان شدید، در برخی نقاط افزایش ابر، وزش باد شدید و بارش پراکنده برف

دوشنبه 96/11/09: غالبا صاف همراه با تداوم یخبندان و افت دمای بیشینه به زیر صفر در اغلب مناطق استان

هشدارهای کاربردی:

توصیه­ های هواشناسی جاده ای و سفر های برون شهری: به سبب بارش برف و افت دما و کولاک برف، لغزندگی و یخبندان معابر،کاهش دید افقی ، اختلال در تردد و افزایش احتمال تصافات جاده ای دور از انتظار نمی باشد.

توصیه­ های مدیریت شهری: به سبب فعالیت عمده بارشی سامانه در طی روهای جمعه و شنبه نسبت به پاکسازی و ایمن سازی به موقع معابر به جهت جلوگیری از اختلال در تردد اقدام گردد. همچنین اقدامات حفاظتی جهت جلوگیری از یخ زدگی سیستم های لوله کشی و کنتورهای آب به عمل آید.

توصیه حامل های انرژی: با توجه به افت قابل ملاحظه دما از روز شنبه و وقوع یخبندان شدید و ماندگاری هوای سرد تا اواخر هفته آینده مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیر خواهد یافت.

توصیه های کشاورزی: کشاورزان عزيز نسبت به انجام اقدامات محافظتي و تنظيم دماي انبارها، گلخانه ها و مرغداريها و تهيۀ ذخيرۀ سوختي و اتخاذ ساير تمهيدات لازم اقدام نماييد.

اطلاعیه بعدی در مورد تداوم فعالیت این سامانه در روز شنبه 96/11/07 صادر خواهد شد.            

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.