26

بررسی نقشه­ های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر نفوذ ناوه فعال سطوح میانی جو مستقر بر روی دریای مدیترانه و دریای سرخ از بعد از ظهر فردا جمعه 97/11/26 به منطقه می باشد. اثرات این سامانه به صورت بارش متناوب باران وبارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی( خصوصاً ارتفاعات شهرستان طارم و ماهنشان) بوده وعمده فعالیت آن طی روزهای شنبه و یکشنبه به صورت بارش قابل ملاحظه باران و برف خواهد بود. همچنین روز یکشنبه در برخی نقاط وزش باد شدید(50 تا 70کیلومتر بر ساعت) و وقوع رعد و برق پیش بینی می گردد. انتظار می رود روز دوشنبه 96/11/30 از میزان بارش ها کاسته شده و به تدریج سامانه از استان خارج گردد.

هشدارهای کاربردی:

توصیه­ های هواشناسی جاده ای و سفر های برون شهری:به سبب بارش قابل توجه باران و برف، لغزندگی و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها،کاهش دید افقی ، وقوع کولاک برف خصوصاً در گردنه ها و جاده های کوهستانی، اختلال در تردد و افزایش احتمال تصافات جاده ای دور از انتظار نمی باشد.

توصیه­ های مدیریت شهری:به سبب حجم بالای بارش در طی روزهای شنبه و یکشنبه نسبت به پاکسازی و ایمن سازی به موقع کانال های آب و معابر به جهت جلوگیری از آبگرفتگی اقدام گردد.

توصیه های کشاورزی:کشاورزان عزيز با توجه به بارش قابل ملاحظه باران و وزش باد شدید  نسبت به انجام اقدامات محافظتي اقدام نمايند.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.