27

بر اساس تحليل نقشه هاي هواشناسي و تصاوير ماهواره اي از بعدازظهر امروز سه شنبه (97/06/27) با نفوذ يك سامانه بارشي به استان افزايش پوشش ابر و رگبار باران و رعدوبرق و در برخي نقاط وزش باد شديد پيش بيني مي گردد.

همچنين با نفوذ زبانه پرفشار سطح زمين طي اين مدت، دماي هوا با كاهش تدريجي (در مجموع 5 تا 8 درجه سلسيوس) همراه خواهد شد. انتظار مي رود عمده فعاليت اين سامانه در روز چهارشنبه بوده و بيشترين ميزان بارش را در ارتفاعات استان شاهد خواهيم بود.

 اين سامانه روز جمعه به تدريج از استان خارج خواهد شد. لذا وضعيت جوي استان طي روزهاي آينده به شرح زير خواهد بود:

سه شنبه(97/06/27): صاف در بعدازظهر افزايش ابر در برخي نقاط وزش باد شديد و احتمال رگبار پراكنده و رعدوبرق

 چهارشنبه(97/06/28): قسمتي ابري تا ابري همراه با كاهش دما به تدريج رگبار باران و رعدوبرق در برخي نقاط وزش باد شديد

پنجشنبه(96/06/29): غالبا ابري در برخي نقاط رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد

جمعه(97/06/30): قسمتي ابري در برخي نقاط افزايش ابر و وزش باد

 هشدارهاي كاربردي: 

توصيه هاي مديريت شهري: به سبب ماهيت رگباري بارشها احتمال آبگرفتگي معابر وجود خواهد داشت. لذا نسبت به پاكسازي آب- روها و جويها جهت جلوگيري از آبگرفتگي اقدام گردد. 

توصيه هاي ايمني:از اتراق در حاشيه رودخانهها و مسيلها به علت احتمال وقوع سيلاب (در مناطق مستعد) اجتناب گردد. همچنين به دليل وقوع رعدوبرق حتي الامكان از حضور در ارتفاعات و فضاهاي باز خصوصا در ساعات بعدازظهر خودداري شود.

 توصيه هاي كشاورزي:با توجه به كاهش دما از فردا و بارش هاي رگباري طي چند روز آينده به كشاورزان عزيز توصيه مي گردد(به ويژه در مناطق سردسير استان) تمهيدات لازم را جهت پيشگيري از سرمازدگي محصولات انجام داده و كليه عمليات كشاورزي حفاظتي را به عمل آورند

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.