لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
جمعه 15 آذر 1398  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: شنبه 3 بهمن 1394 نمایش: 4586 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 14 پنجشنبه 94/11/01

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ ناوه فعال سطوح میانی جو از اوایل وقت روز شنبه 03/11/94 به منطقه و فعالیت آن تا روزهای پایانی هفته  آتی در استان می باشد.

بنابراین از روز شنبه بارش باران و برف و وزش باد در استان آغاز شده و به تناوب تا روز پنجشنبه 08/11/94 ادامه خواهد یافت.

عمده فعالیت این سامانه و بیشترین میزان بارش ها از بعدازظهر شنبه تا بعد از ظهر روز یکشنبه خواهد بود.

از روز دوشنبه کاهش محسوس دما بین 5 تا 8 درجه و وزش باد شدید  پیش بینی می شود. انتظار می رود استقرار هوای سرد تا پایان هفته در استان ادامه یابد. به علت همراهی وزش باد شدید با استقرار هوای سرد، دمای احساسی طی این مدت با کاهش چشمگیر مواجه خواهد شد.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل بارش برف و باران( از روز شنبه )و  وزش باد شدید، افت دما و احتمال وقوع کولاک (از روز دوشنبه) ، کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان معابر شهری و جاده ها، خصوصا مسیرهای کوهستانی محتمل می باشد. لذا از ترددهای غیر ضروری در این مسیرها پرهیز نموده و در غیر این صورت تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سوخت کافی در خودرو  به همراه داشته باشند.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی سرما، بارش و باد شدید به عمل آورند.

توصیه های مدیریت شهری: انتظار می رود به دلیل افت محسوس دما، وزش باد شدید و افزایش سوزباد از روز دوشنبه، مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو طی این مدت از پوشش گرم و مناسب استفاده نمایند. 

کد: 1197
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA