لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
پنجشنبه 16 مرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1396 نمایش: 8201 مرتبه تعداد امتیاز: 26   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 9 سه شنبه 96/09/14

بررسی نقشه­ های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ ای بیانگر نفوذ ناوه سطوح میانی جو مستقر بر روی دریای مدیترانه و دریای سیاه از فردا به منطقه  و تأثیر آن بر استان زنجان می باشد. لذا از اواخر وقت فردا چهارشنبه96/09/15 بارش پراکنده برف و باران در برخی نقاط استان آغاز شده و روز جمعه سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد. انتظار می رود: عمده فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه 96/09/16 همراه با بارش متناوب برف و باران و وقوع کولاک برف باشد. طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شاهد وزش باد شدید(40 تا 60 کیلومتر بر ساعت) خواهیم بود.علاوه بر این با نفوذ جریان های شمالی در سطح زمین و سطوح میانی جو از روز پنجشنبه دمای هوا با کاهش محسوس(در مجموع 6 تا 10 درجه)  با وقوع یخبندان همراه شده و تا روزهای ابتدایی هفته آینده نیز روند کاهش دما ادامه خواهد یافت.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای و سفر های برون شهری:به سبب بارش برف و باران و افت دما و احتمال کولاک برف ، لغزندگی و یخبندان معابر،کاهش دید افقی ، اختلال در تردد و افزایش احتمال تصافات جاده ای دور از انتظار نمی باشد. همچنین طی روز جهارشنبه استان های آذربایجان غربی ،شرقی و اردبیل و برخی مناطق استان کردستان و روز پنجشنبه کلیه استان های واقع در شمال غرب،  غرب و شمال کشور با بارش برف و باران همراه خواهند شد. روز جمعه عمده بارش ها در استان مازندران خواهد بود.

مصرف حامل های انرژی:به دلیل افت محسوس دما  از روز پنجشنبه و پایداری سرمای هوا طی هفته آینده انتظار می رود. مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. لذا با صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از آن از قطع احتمالی برق و گاز جلوگیری نماییم.

مدیریت شهری:به سبب بارش متناوب برف و باران در روز پنجشنبه ، لغزندگی سطح معابر ، اختلال در تردد و احتمال آبگرفتگی وجود خواهد داشت همچنین روز جمعه به دلیل کاهش محسوس دما یخبندان سطح معابر دور از انتظار نمی باشد.

سلامتی و ایمنی: با توجه به همراهی افت دما و وزش باد خصوصا در روز پنجشنبه، افزایش سوز باد پیش بینی می گردد ، از این رو با دقت در انتخاب پوشش و استفاده از لباس های بادگیر از بروز سرمازدگی و بیماری پیش گیری گردد.

کد: 1286
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA