لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
پنجشنبه 16 مرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: چهارشنبه 28 آذر 1397 نمایش: 782 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 11 چهارشنبه 97/09/28

بر اساس تحلیل نقشه­ های هواشناسی از فردا با نفوذ یک سامانه بارشی به منطقه از اواسط روز بارش برف و باران در سطح استان آغاز شده و در ارتفاعات و مناطق بادگیر با احتمال کولاک برف همراه خواهد بود. این بارش ها روز جمعه نیز با مقدار کمتر ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت جمعه با خروج سامانه بارشی دمای هوا با کاهش همراه شده و اوایل وقت روز شنبه شاهد وقوع یخبندان در اغلب نقاط استان خواهیم بود.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: بارش باران و برف و وقوع کولاک موجب لغزندگی معابر و اختلال در ترددهای درون و برون شهری خواهد شد. لذا از سفرهای غیرضروری(خصوصاً در جاده های کوهستانی)پرهیز نموده و در صورت تردد جوانب احتیاط رعایت شود.

مدیریت شهری: با توجه احتمال آبگرفتگی معابر نسبت به پاکسازی آب­ روها و جوی­ ها اقدام گردد. همچنین مقتضی است آمادگی لازم جهت برف­ روبی و نمک­ پاشی معابر وجود داشته باشد.

مدیریت حامل های انرژی: با توجه به تداوم برودت هوا انتظار می ­رود استفاده از وسایل گرمایشی و حامل­ های انرژی افزایش یابد.

توصیه­ های کشاورزی: کشاورزان عزیز از انجام هرگونه عملیات زراعی طی مدت بارش خودداری کرده و با توجه به کاهش دما از روز شنبه نسبت به تخلیه آب در تاسیسات آبیاری و خطوط انتقال آب و همچنین کنترل دما و تهویه در تاسیسات، گلخانه ها، مرغداری ها و ... اقدام نمایند.

کد: 2346
نویسنده خبر: مدير سايت
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA