لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
پنجشنبه 16 مرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: سه شنبه 25 دی 1397 نمایش: 736 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلاعيه جوي شماره 13 سه شنبه 97/10/25

بررسي نقشه هاي هواشناسي بيانگر نفوذ سامانه بارشي فعالي از اواخر وقت فردا چهارشنبه به منطقه مي باشد كه به تدريج با بارش برف و باران و وزش باد شديد و وقوع كولاك برف همراه خواهد شد. انتظار ميرود عمده فعاليت اين سامانه روز پنجشنبه به صورت رگبار متناوب برف و باران و احتمال رعدوبرق، همچنين وزش باد شديد (50 تا 80 كيلومتر بر ساعت) و وقوع كولاك برف به ويژه در ارتفاعات و مناطق بادگير باشد. 

همچنين از اواخر وقت پنجشنبه با نفوذ توده هواي سردي به كشور دماي هوا به تدريج با افت قابل ملاحظه (8 تا 12 درجه سلسيوس) همراه شده و استقرار هواي سرد را حداقل تا اواسط هفته آينده در استان شاهد خواهيم بود.

 هشدارهاي كاربردي: 

هواشناسي جاده اي: بارش برف و وقوع كولاك موجب لغزندگي معابر، كاهش ديد و اختلال در ترددهاي درون و برون شهري خواهد شد، همچنين با توجه به حجم بارش ها و وقوع كولاك برف احتمال انسداد مسير خصوصاً در مناطق كوهستاني وجود خواهد داشت. 

مديريت شهري:توصيه مي گردد آمادگي لازم جهت برفروبي و نمكپاشي معابر وجود داشته باشد. علاوه بر اين با توجه به افت قابل ملاحظه دما و استقرار هواي سرد توصيه مي گردد عمليات عمراني حساس به دما تا برقراري شرايط مطلوب دمايي به تعويق افتد. 

مديريت حامل هاي انرژي: انتظار ميرود استفاده از وسايل گرمايشي و مصرف حاملهاي انرژي افزايش قابل ملاحظه يابد. لذا توصيه مي گردد در مصرف حامل هاي انژي صرفه جويي هاي لازم به عمل آيد. 

توصيه هاي ايمني: با توجه به پيش بيني وزش باد شديد و استقرار هواي سرد عملكرد دودكش سيستم هاي گرمايشي گازسوز بررسي و از خروج گاز مونواكسيد كربن اطمينان حاصل گردد. 

توصيه هاي كشاورزي:با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته كشاورزان عزيز از انجام هرگونه عمليات زراعي خودداري كرده و با توجه به وزش باد شديد و افت محسوس دما اقدامات لازم را براي جلوگيري از خسارات احتمالي به عمل آورند

کد: 2350
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA