لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
چهارشنبه 07 خرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
اخبار
تاریخ: دوشنبه 5 اسفند 1398 نمایش: 176 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برگزاری جلسه آموزشی و پیشگیری از ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان با حضورمدیر کل، روسای ادارات و کارکنان هواشناسی جلسه آموزشی و راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا روز یکشنبه مورخ 98/12/04 در سالن اجلاس این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، خانم ملایی از اعضای هسته آموزش مقابله با کوروناویروس اداره اظهار کرد: این جلسه در راستای آموزش، نحوه پیشگیری و راههای مقابله با ویروس کرونا تشکیل شده است.

وی درادامه مطالبی در خوصص تاریخچه، ماهیت ، علائم بالینی، اهداف مراقبت و راههای انتقال این ویروس بیان کرد. سپس خانم سودی از اعضای هسته آموزش مقابله با کوروناویروس در مورد اهمیت اقدامات بهداشت فردی و محیطی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مطالب کاملی را ارائه نمود.

در ادامه این جلسه مهندس همتی مدیر کل هواشناسی استان با آرزوی اینکه با رعایت موارد بهداشت فردی و محیطی هرچه زودتر شاهد ریشه کنی این بیماری گردیم افزود: برای جلوگیری و پیشگیری از سرایت ویروس کرونا در این اداره از روز دوشنبه برای حضور و غیاب کارکنان بجای استفاده از اثر انگشت از کارت تردد استفاده خواهد شد و علاوه بر آن تهیه مواد ضد عفونی کننده برای نظافت اداره الزامی خواهد بود. وی همچنین گفت: ما باید برای برخورد صحیح با این مشکل سطح سواد و آگاهی خود را بالا برده و نباید به شایعات پخش شده  گوش داده که نتیجه این کار باعث ملتهب شدن هرچه بیشتر جامعه و محیط کار می گردد. مدیر کل هواشناسی گفت: با توجه به اینکه مرگ و میر ناشی از این بیماری بسیار کم است، اما استرس ناشی از پخش شایعات بی اساس در مورد بیماری ناشی از این ویروس از خود بیماری خطرناکتر می باشد. وی گفت : یکی از بهترین روش های جلوگیری از سرایت این ویروس شستشوی کامل و مداوم دستها می باشد. 

مهندس همتی با بیان اینکه در این اداره رعایت بهداشت فردی و محیطی  در اولویت بوده گفت: همکارانی که بیمار و یا مشکوک به بیماریهای تنفسی هستند باید از حضور در اداره اجتناب نموده و اداره نیز همکاری لازم با آنها جهت جایگزینی تا بهبودی کامل انجام خواهد داد.

در انتهای جلسه آقای سعید نیکوکار مسئول حراست با بیان اینکه پلیس فتا برای شایعه کنندگان این بیماری اعلام جرم نموده است گفت:همکاران اطلاعات مورد نظر در این موضوع را فقط از مراکز خبری از قبیل صدا و سیما و خبرگزاریهای معتبر دریافت کنند.

کد: 3490
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
 
تصاویر مرتبط
  • برگزاری جلسه آموزشی و پیشگیری از ویروس کرونا
امتیاز بندی