لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
پنجشنبه 19 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: یکشنبه 25 آذر 1397 نمایش: 752 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 10 شنبه 97/09/25

بر اساس تحلیل نقشه­ های هواشناسی سامانه جوی از فردا به منطقه نفوذ خواهد کرد و تا روز سه شنبه فعال خواهد بود، عمده فعالیت این سامانه از بعدازظهر دوشنبه به مدت 24 ساعت به صورت بارش قابل ملاحظه باران و برف، وزش موقت باد شدید(40 تا 60 کیلومتر بر ساعت) و در ارتفاعات و نقاط بادگیر همراه با وقوع کولاک برف و مه آلودگی خواهد بود. همچنین با خروج سامانه بارشی از اواخر وقت سه شنبه تا اوایل وقت چهارشنبه افت دما و یخبندان پیش بینی می گردد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای:بارش باران و برف و وقوع کولاک موجب لغزندگی معابر و اختلال در ترددهای درون و برون شهری خواهد شد. لذا از سفرهای  غیر ضروری(خصوصاً در جاده های کوهستانی)پرهیز نموده و در صورت تردد جوانب احتیاط رعایت شود.

مدیریت شهری: با توجه به حجم زیاد بارش­ها احتمال آبگرفتگی معابر وجود خواهد داشت. لذا با پاکسازی آبروها و جوی­ها از وقوع آن پیشگیری شود. همچنین مقتضی است آمادگی لازم جهت برف­روبی و نمک­پاشی معابر وجود داشته باشد.

مدیریت حامل های انرژی: با توجه به کاهش دما طی این مدت انتظار می­رود استفاده از وسایل گرمایشی و حامل­های انرژی افزایش یابد.

توصیه­ های کشاورزی: کشاورزان عزیز از انجام هرگونه عملیات زراعی خودداری کرده و با توجه به کاهش دما نسبت به تخلیه آب در تاسیسات آبیاری و خطوط انتقال آب و همچنین کنترل دما و تهویه در تاسیسات، گلخانه ها، مرغداری ها و ... اقدام نمایند.

کد: 2345
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

نظرات
m.barati

# ارسال کننده: m.barati
   تاریخ ارسال:
سلام -مهرناز براتي
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA