لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
دوشنبه 12 خرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 16 اسفند 1397 نمایش: 585 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلاعيه جوي شماره 17 پنجشنبه 97/12/16

بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه بارشی نسبتاً فعالی از بعد از ظهر امروز پنجشنبه(97/12/16)  به منطقه می باشد که از اواخر وقت امشب  بارش های ناشی از آن عمدتاً به صورت برف آغاز شده و تا اواسط وقت روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت. انتظار می رود عمده بارش ها از اواخر وقت امشب تا ظهر روز جمعه باشد که به تدریج با وزش باد شدید همراه خواهد شد. به همین سبب احتمال وقوع کولاک برف خصوصا در ارتفاعات وجود خواهد داشت. دمای هوا نیز از روز جمعه کاهش 4 تا 8 درجه ای یافته و طی جمعه شب و شنبه صبح با یخبندان همراه خواهد شد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: طی مدت بارش ها لغزندگی معابر، کاهش دید و اختلال در ترددهای درون و برون شهری انتظار می رود.  همچنین با توجه به وقوع کولاک در مناطق کوهستانی و جاده های بادگیر جوانب احتیاط در عبور از این مناطق رعایت گردد.

مدیریت شهری: لازم است نسبت به برفروبی معابر و جاده ها و همچنین مقابله با یخبندان آمادگی لازم وجود داشته باشد. همچنین با توجه به وزش باد شدید احتمال خسارت به تاسیسات مرتفع شهری و روستایی، خطوط انتقال نیرو و درختان وجود خواهد داشت.

توصیه­ های کشاورزی: کشاورزان عزیز تدابیر لازم جهت محافظت و نگهداری از گلخانه ها، تاسیسات دامپروری، انبارها و ... به علت بارش برف و وزش باد شدید اتخاذ گردد.

کد: 2361
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA